Referencje

Natalia jest osobą, która z pasją i pełnym zaangażowaniem uczy języka angielskiego. Zajęcia przeprowadzane są w luźnej atmosferze, dzięki czemu szybko znika bariera językowa. Tematy lekcji są na czasie, dopasowane do klienta, przy okazji nauki możemy dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy. Polecam Natalię! Na pewno będziecie zadowoleni.

Jacek

I believe that references about English teacher, should be in English 🙂 Regardless of possible grammatical mistakes in my opinion, I would like to point out that Natalia is a very good teacher. She makes classes interesting and creates space to discussion. Each 60 minutes runs fast, each is different, each is interesting. I have developed not only my English but also learned interesting things about different places/ interesting jobs/peoples/habits etc…. sometimes even philosophical dilemmas. She is professional and I sincerely recommend to learn English with Natalia.

Sławomir Barylski

Pani Natalia jest znakomitym korepetytorem z pasją. Uważam, że nawet najlepsze słowa nie określą jej podejścia do ucznia, zaangażowania i pomysłów. Pełen profesjonalizm, duża wiedza i doświadczenie widoczne są na każdych zajęciach. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Pani Natalia to najlepszy nauczyciel, jakiego miałam okazję spotkać podczas swojej edukacji. Materiały dostarczane są zawsze z wyprzedzeniem w bogatej formie- teksty, materiały do odsłuchania oraz lista słówek i wyrażeń, które pojawiły się na wcześniejszych zajęciach, dzięki czemu nie trzeba zawracać sobie głowy robieniem notatek podczas zajęć i można skupić się na mówieniu. Poza tym Pani Natalia ma bardzo życzliwe podejście do ludzi i do tego rewelacyjne poczucie humoru, godzina lekcji mija mi błyskawicznie. Jeżeli, ktoś chce nauczyć się j. angielskiego, to pracując z Panią Natalią na pewno zobaczy efekty a nauka będzie czystą przyjemnością.

Justyna Polaków

Natalia jest fantastyczna ❤️ Chyba większość ludzi ma obawy przed rozpoczęciem nauki, zadaje sobie mnóstwo pytań w stylu „jak to będzie?, czy dam sobie radę?”… Natalia jest bardzo miłą i ciepłą osobą, która z łatwością nawiązuje kontakt, wszelkie bariery, które uczniowie mają idą w zapomnienie już po pierwszych zajęciach. Atmosfera jest genialna i każdy temat jest dobry do rozmowy i ćwiczeń 😉 Więc jak to będzie? Odpowiadam będzie super, jeśli złapiecie bakcyla, bo Natalia zaraża dobrą energią! Nauka przychodzi z ogromną łatwością 😉 Czy dam sobie radę? Jasne! Natalia jest wymagająca, bardzo dokładna i skrupulatna. Ja z tego powodu bardzo się cieszę, bo to motywuje mnie do pracy 😉 Jeśli poświecisz trochę czasu, to sukces murowany 💪🏼 Zajęcia online to dla mnie najlepsza opcja, oszczędzam czas, który przy moim trybie życia jest dla mnie bardzo cenny.

Joanna Uszok, PETSI the dog’s out fun

Jeśli chcesz, żeby Twoje zajęcia z języka angielskiego były samą przyjemnością, to wybór jest oczywisty – Lingua Project! Ogromnym plusem jest to, że zajęcia odbywają się przez Skype. Duża oszczędność czasu i wygoda! Zajęcia z Natalią to tak naprawdę spotkanie z najlepszą przyjaciółką z którą możesz porozmawiać na wszystkie interesujące tematy….o miłości, przyjaźni, problemach w pracy, polityce, zdrowym odżywaniu, pasji do gór i podróżowania, o ciuchach, a czasem też smutnych życiowych tematach….. z tą tylko różnicą, że w języku angielskim! Dzięki temu nabierasz swobody w posługiwaniu się językiem i jesteś w stanie w każdych okolicznościach porozmawiać na każdy temat. Dzięki temu przełamuje się wszelkie bariery komunikacyjne. Lekcje są zawsze pełne radości i śmiechu, dostosowane do potrzeb osoby uczącej się. Czas na zajęciach tak szybko płynie, że czasem żal, że trzeba już kończyć, bo kolejni chętni do nauki języka z Natalią już czekają w kolejce! 😉
W dzisiejszych czasach kiedy świat pędzi jak szalony, ciężko na swojej drodze spotkać osoby, które z takim poświęceniem i radością wykonują swoją pracę. Natalia ma ogromną pasję i determinację co przekłada się na efekty i postępy w nauce osób, którym poświęca swój czas.

Agnieszka Hajda

Natalia jest niezwykle kontaktową, pozytywną osobą, zarażającą entuzjazmem i pogodnym nastawieniem. Zajęcia prowadzi z pasją i zaangażowaniem. Zawsze świetnie przygotowania, kompetentna, cierpliwa i wyrozumiała:) Otwarta na indywidualne potrzeby „ucznia”. Godna polecenia jest również wygodna forma zajęć oraz interesujące materiały po każdej lekcji, wzbogacające zasób słownictwa. Angielski to tylko z Natalią i Lingua Project.

Agnieszka Węgrzyn

Polecam Natalię w 1000%� Trafiłam do niej bez żadnych poleceń i jestem mega zadowolona! Nigdy bym nie pomyślała, że będę rozmawiać z nią na takie różnorodne tematy w języku angielskim! Serdecznie polecam.

Ania Dzionsko

Gorąco polecam lekcje w Lingua Project! Miałam ogromne obawy przed lekcjami na Skypie, nie lubię rozmów telefonicznych nawet po polsku, a rozmowa po angielsku jest dla mnie stresująca sama w sobie. Już po kilku minutach poczułam się całkiem swobodnie, a z Natalią często rozmawiałyśmy po prostu o codziennych sprawach – czułam się jak na plotkach z koleżanką 😉 właśnie tego potrzebowałam – umiejętności prowadzenia small talk, zwykłej codziennej konwersacji. Natalia cierpliwie korygowała moje błędy i dała wiele cennych wskazówek na temat nauki własnej, wyszukiwania potrzebnych rzeczy. Wiedza Natalii jest ogromna, chyba nie zdarzyło się, żeby nie znała odpowiedzi na moje pytanie, także w przypadku słownictwa medycznego. Zawsze punktualna, przygotowana do lekcji, materiały przed i po lekcjach miałam od razu na mailu. Przy tym jest tak sympatyczną i miłą osobą, że te spotkania stają się przyjemnością. Miałam chwilę przerwy w lekcjach i zwyczajnie brakuje mi naszych rozmów, więc wracam do Natalii najszybciej jak mi się uda 😉 Polecam!

Ela Wojtas

Język angielski zawsze był moją piętą achillesową. Jakoś nam zawsze było razem nie po drodze;) Nie zliczę, ile prób nauki podejmowałam, ilu nauczycieli „przemęczyłam”, nikomu nie udało się zatrzymać mnie na dłużej. Nikomu, poza Natalią, która dokonała niemożliwego:) Nauka angielskiego stała się dla mnie czymś przyjemnym. Nawet gramatyka…. Natalia ma dar takiego wprowadzania jej w lekcjach, że człowiek się nawet nie obejrzy, a już kilku czasów używa:) Z niecierpliwością czekam na kolejne zajęcia, które zawsze mijają za szybko. Lekcje są niesztampowe, mimo, iż czasem wydaje się, że to przyjemna pogawędka, to jednak z każdej wychodzę z nowymi słówkami w głowie i to nawet tymi najtrudniejszymi. Jeżeli nie możesz zapamiętać jakiegoś słówka, Natalia sprawi, że je zapamiętasz. I chociaż wydawało mi się, że ja, wzrokowiec, nigdy nie nauczę się języka słuchając, to teraz nie wyobrażam sobie dnia bez słuchania angielskiego, a moje ulubione audycje radiowe w aucie zastąpiły lekcje angielskiego. Pełen profesjonalizm i pasja, która zaraża;) Dziękuję Natalio

Dominika S.

Pani Natalia to bardzo zaangażowana i aktywna osoba. Konwersacje z nią to prawdziwa przyjemność. Niech za dodatkową rekomendację świadczy fakt, że rozpocząłem od prywatnych konwersacji on-line i teraz rozszerzam współpracę na stopie zawodowej zlecając firmie Lingua Project tłumaczenia techniczne z zakresu informatyki. Gorąco polecam 🙂

Mariusz Juranek, POLCOM

Zajęcia z Panią Natalią dają możliwość wzięcia udziału w prawdziwej konwersacji. Nie tylko zajęcia są zawsze skrupulatnie przygotowane, pojawia się również miejsce na wymianę przemyśleń, poszukiwanie argumentów nie tylko po to by ćwiczyć komunikowanie się, ale także dlatego że dyskusje na opracowane tematy same w sobie są interesujące. Także czas w trakcie zajęć mija szybko, a po ich zakończeniu pozostaje wrażenie, że konwersację można by kontynuować dalej, gdyż wciąż jest wiele do powiedzenia. To w oczywisty sposób sprzyja nauce języka. Dodatkowo Pani Natalia zachowuje pełną koncentrację na stosowanych zwrotach, słownictwie i wymowie, a przekazywana informacja zwrotna na bieżąco i w postaci notatki z zajęć pozwala dalej się doskonalić. Profesjonalizm w podejściu do pracy Pani Natalii znajduje potwierdzenie również w trakcie współpracy przy okazji tłumaczeń specjalistycznych, sporządzanych rzetelnie i na czas, także wtedy gdy terminy są naglące.

Adam, nauczyciel akademicki

Moją motywacją do rozpoczęcia nauki była nowa praca, w której muszę porozumiewać się w języku angielskim. Zajęcia są przygotowane solidnie i w całości dostosowane do moich potrzeb, ponieważ podczas spotkania jest czas na luźną konwersację, rozmówki  telefoniczne pod kątem mojej pracy, ale również na realizację zaplanowanego materiału. Dodatkowo spotkania odbywają się w przyjaznej i pełnej humoru atmosferze, ponieważ Natalia, jest bardzo ciepłą i wesołą osobą. Z pełną odpowiedzialnością polecam lekcje języka angielskiego u Natalii.

Estera Zolich

Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, czy nauka przez Skype jest przyjemna i efektywna, to jak najbardziej tak! Natalia jest tak sympatyczną osobą, że każdą lekcję traktujemy jak kolejne spotkanie towarzyskie, które poszerzy naszą znajomość języka angielskiego. Dzięki temu problem z barierą w komunikacji zniknął w mig. Natalia potrafi idealnie dobrać program lekcji do potrzeb słuchaczy, dlatego też nie obawialiśmy się nauki przez Skype w ekipie trójosobowej pomimo różnych poziomów znajomości języka! Ponadto nie straszne jej nauczanie specjalistyczne, jak np. angielski w budownictwie 🙂 Super, że każdorazowo materiały do nauki pochodzą z różnych aktualnych źródeł, przez co zawsze możemy porozmawiać o tym co się dzieje w świecie. Co więcej, nauka z Natalią to nie tylko określony program do wykonania, ale również ciekawe rozmowy o życiu, żarty i dużo, duuużo więcej 🙂 Nie czekajcie, zachęcamy do nauki z Lingua Project!

Karolina i Wojtek

Wysoka wrażliwość językowa, skrupulatność i terminowość określają standardy usług translatorskich świadczonych przez Natalię Grucę i Lingua Project. Zrealizowane zlecenia dotyczące tekstów z zakresu szeroko pojętej humanistyki (historii i literaturoznawstwa) za każdym spełniały akademickie kryteria językowe oraz merytoryczne. Polecam wszystkim szukającym rzetelnego i przede wszystkim profesjonalnego wsparcia tłumackiego.

dr Rafał Szmytka

Miałam w życiu kilka podejść do nauki języka angielskiego, które kończyły się po 2 – 4 miesiącach niepowodzeniem. Tym razem dzięki indywidualizacji pracy Pani Natalii na pewno nie wycofam się z nauki. Doceniam elastyczność Pani Natalii. Mam nieregularny tryb życia, ale planowanie lekcji umożliwia mi kontynuację. Również doceniam wysoki poziom nauki – nie ma, że boli, idziemy z programem, choć miałabym ochotę trochę odsapnąć, powtórzyć. Potem okazuje się, że powtarzamy trudne konstrukcje i opanowuje je za którymś razem. Polecam. W każdym wieku angielskiego można się nauczyć, nawet, jak się ma mało czasu.

Hanna Ryniec

Kreatywna.. uśmiechnięta.. gotowa do wyzwań i mobilizacji ucznia.. Kto? Pani Natalia. Język angielski to jej pasja.. do tego zaangażowanie i profesjonalizm.. aż chce się zarażać, czerpać i chłonąć wiedzę i optymizm. Lekcje? Nie trzeba się bać, zrażać.. z przyjemnością czeka się na kolejne.. Miło i owocnie spędzony czas. Indywidualne podejście. Rekomendacje? Nie uciekam. Zostaję 🙂

Agnieszka W.

Natalia „męczy” się ze mną już od 3 miesięcy. Wcześniej podejmowałem 4 nieudane próby z innymi lektorami. Dopiero Natalia sprawiła, że przestałem patrzeć na j. angielski przez pryzmat czegoś nieosiągalnego. Natalia nie zmusza do nauki, tylko sprawia, że uczniowie sami się uczą. Natalia powie ci gdzie patrzeć, ale nie narzuci Ci tego co masz widzieć. Natalia nieustannie pracuje nad samą sobą jednocześnie obdarzając zaufaniem swoich uczniów. Motywuje i inspiruje swoim zaangażowaniem, aby na końcu osiągnąć założony cel, jednocześnie zawsze docenia pracę swoich uczniów. Wyróżnia ją JAKOŚĆ i PASJA! No i toleruje moje 3 minutowe spóźnienia 😛 Serdecznie polecam LINGUA PROJECT 🙂 🙂

Łukasz Bagsik

Firma Wiert-Tech od ponad roku współpracuje z firmą Lingua Project w zakresie nauki języka angielskiego. Po tym czasie możemy stwierdzić, że zajęcia prowadzone z zakresu języka angielskiego są w pełni profesjonalne. Szkoła językowa Lingua Project gwarantuje bardzo wysoki poziom nauczania, a Pani Natalia, z którą mamy przyjemność współpracować, na zajęcia zawsze przychodzi przygotowana i uśmiechnięta. Potrafi każdego zarazić chęcią do nauki języka i pogłębiania wiedzy. Zajęcia prowadzi z wielką pasją do języka i nauczania, dzięki czemu zawsze chętnie wraca się na zajęcia. Z przyjemnością możemy polecić tę szkołę każdemu, kto chce się nauczyć angielskiego.

Krzysztof Jeziorski, Wiert-Tech

Masz dosyć sztampowych lekcji angielskiego? Nie chcesz płacić za puste obietnice? Lepiej trafić nie mogłeś/mogłaś! Lingua Project i Natalia Gruca- zapewnią Ci szybkie, długotrwałe efekty. Indywidualne zajęcia prowadzone przez entuzjastyczną Natalię pomogą w pokonaniu bariery językowej- nie wierzysz? Umów się na lekcje próbną i sprawdź to!
Osobiście nienawidzę języka angielskiego :P, niemniej jednak, dzięki Natalii, DOBROWOLNIE czytam anglojęzyczne książki i oglądam filmy/seriale bez polskiego tłumaczenia. Największy problem stanowi dla mnie angielska wymowa, od zawsze… Szkolni nauczyciele nie byli pomocni, zaś dla Natalii nie ma problemu- jest w stanie nauczyć poprawnej wymowy nawet takiego sceptyka jak ja 🙂
Metoda nauczania jest prosta- konwersacja! Niepotrzebne są nudne książki, setki notatek itp.
Na zajęcia trafiłam z polecenia, nie zawiodłam się! Dlatego też gorąco polecam naukę w Lingua Project, gdzie po kilku minutach zapomina się o stresie i rozmawia dosłownie na każdy temat- bez modlitw do zegara o szybsze przesuwanie wskazówek! Lekcje są bardzo sympatyczne, zgodne z planem, zgodne z logiką, zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami, zgodne z Biblią, Koranem, Torą i komiksami Kajko i Kokosz. Po prostu BARDZO POZYTYWNE 😛

Monika Januszewska

Natalia to przesympatyczna nauczycielka. Pełna życia, pasji i zainteresowań, z dużą dozą zaangażowania. Lekcje upływają w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze,a ich sposób prowadzenia opiera się na indywidualnym podejściu oraz nieustannym rozmawianiu w języku angielskim, co daje oczekiwane rezultaty. Na początku-jak pewnie większość z Was- raczej sceptycznie podchodziłem do zajęć za pośrednictwem Skype’a. Natomiast spróbowałem i absolutnie nie żałuję! Z całą pewnością mogę polecić wszystkim którzy z jakiś powodów nie mogę mieć ich osobiście. Raz jeszcze gorąco polecam!

Grzegorz Bednarski

Rozpoczynając współpracę z Lingua Project nie wiedziałam czy ta forma nauki będzie dla mnie, a mianowicie nauka poprzez Skype`a. Jakoś nie mogłam sobie wyobrazić jak można się uczyć w ten sposób. Ale były to tylko moje dziwne myśli, ponieważ okazało się, że można i to nawet bez żadnych barier. Chciałam nauczyć się rozmawiać po angielsku i mimo, że mój angielski pozostawia wiele do życzenia (jeszcze daleka droga przede mną) to dzięki zajęciom z Natalią nie krępuje się mówić, mimo błędów w wymowie. Mogę więc z całą odpowiedzialnością polecić wszystkim, którzy nie są zdecydowani w jaki sposób się uczyć, rozpocząć zajęcia z Lingua Project:) Natalia jest bardzo sympatyczna, wzbudza ogromne zaufanie, ma wiele cierpliwości i prowadzi rozmowę bardzo lekko, spokojnie i naturalnie. Aż chce się pogadać a na kolejna lekcję czeka się z niecierpliwością:) Dla mnie SUPER !!!!

Joanna Lubos

Z pełnym przekonaniem polecam Panią Natalię jako prawdziwą profesjonalistkę oraz niezwykle sympatyczną osobę. Biorąc pod uwagę moje dotychczasowe doświadczenia z nauką języka angielskiego, z przyjemnością stwierdzam, że jest najlepszym nauczycielem języka angielskiego z jakim miałem kiedykolwiek kontakt. Zaangażowanie Pani Natalii oraz świetna forma zajęć znakomicie motywuje i wyjątkowo sprzyja postępom w nauce języka. Gorąco polecam niezdecydowanym!

Szymon

Z całą odpowiedzialnością mogę polecić szkołę językową LINGUA PROJECT. Jej główną zaletą jest sposób prowadzenia zajęć i panująca w ich trakcie atmosfera. Ogromna w tym zasługa Natalii – osoby profesjonalnej, doświadczonej i kompetentnej, która w bardzo przystępny sposób przekazuje wiedzę i sprawia, że nauka angielskiego staje się przyjemnością i wspaniałym wyzwaniem. Natalia potrafi doskonale analizować potrzeby i tworzyć indywidualny program nauczania, stale przy tym motywując do dalszej pracy. Wszystko to sprawia, iż w krótkim czasie zauważasz coraz większą swobodę w komunikowaniu się, a i z gramatyką też jest lepiej 🙂

Jacek Góra

Zaangażowanie, ogromna wiedza, profesjonalizm, kreatywność, dokładność – cechy, które powinien posiadać nauczyciel z pasją i właśnie te cechy posiada Natalia, sprawia że nauka języka angielskiego to czysta przyjemność. Zajęcia ukierunkowane na swobodne porozumiewanie się w obcym języku są niezwykle efektywne, dają wiele satysfakcji, motywując do dalszej nauki, a przy tym są źródłem uśmiechu. Nauka w Lingua Project to nie tylko zajęcia, to także skuteczna próba zainteresowania językiem angielskim. Dzięki Natalii slogan Easy English staje się rzeczywistością. Z całkowitą odpowiedzialnością polecamy szkołę Lingua Project.

Marta i Tomek

Współpraca z Panią Natalią w nauce języka angielskiego jest nie tylko świetna, ale i pozwala pozbyć się stresu podczas rozmów. Rzetelnie podchodzi do lekcji, jak i jest cierpliwą osobą, z poczuciem humoru, co też pozwala wyzbyć się nieśmiałości. Profesjonalizm, przygotowane materiały powodują, że każda lekcja dodaje następne elementy ku poznaniu i kształceniu języka, czyniąc ten czas przyjemnym, co bardzo dobrze wpływa na postęp. Jestem bardzo zadowolony z zajęć z Panią Natalią i szczerze mogę polecić każdemu, kto chce nauczyć się lub podnieść swój stopień zaawansowania w języku angielskim.

Piotr Budzisz

Uwaga! Grozi uzależnieniem! Taki napis powinien wisieć na drzwiach Lingua Project! Natalia to pasja i zaangażowanie. To klasa i profesjonalizm. Nawet nie śniłam, że ktoś kiedykolwiek zainteresuje mnie językiem angielskim. Już nie szukam wymówek, by nie pojawić się na kolejnych zajęciach, wręcz przeciwnie ubolewam jak nie mogę na nie przyjść. Zajęcia są intensywne a przy tym prowadzone w ciekawy sposób. Natalia przełamuje najbardziej opornych! Jestem żywym przykładem! Dziękuję!

Anna Sołtysik

Zajęcia na najwyższym poziomie, ich tematyka jest rozbudowana, obejmująca szeroki wachlarz zagadnień z interesującej mnie dziedziny. Natalia jest znakomitym lektorem języka angielskiego, posiadająca obszerną wiedzę, włączając w to język specjalistyczny. Do tego dochodzą umiejętności przekazywania tej wiedzy, cierpliwość i zaangażowanie. Osobiście za imponujące uważam jej znakomite przygotowanie do każdych zajęć pomimo natłoku obowiązków.

Szymon Tobor

Natalia is excellent professional teacher in all respects. She is experienced, patient, dynamic, well-prepared for each and every lesson and teaches with passion. She makes learning English very enjoyable and productive. I look forward to speaking with her every week.I highly recommend lessons with Natalia to anyone who wants to learn English in an effective and pleasant way.

dr Barbara Wiśniowska

Natalia jest najlepszym nauczycielem języka angielskiego jakiego kiedykolwiek miałam. Jest komunikatywną i sympatyczną osobą. Ma ogromny talent i umiejętności nauczania. Wiele daje od siebie i swoją postawą zachęca do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Nauka języka angielskiego dzięki Niej staje się wyjątkowo łatwym i przyjemnym doświadczeniem.

Agnieszka Lorencka

Profesjonalizm i dokładność, tak w skrócie mogę ocenić Lingua Project. Jako właściciel firmy prowadzonej w Irlandii musiałem upewnić się, że moja strona internetowa będzie zawierała dobrze i przejrzyście ułożone teksty zrozumiałe dla wszystkich klientów. Wszystkie teksty zostały przetłumaczone w tempie ekspresowym, a pomoc Natalii w ich redagowaniu okazała się bezcenna. Podczas wspólnej konsultacji dokonała Ona zmian, które przyczyniły się do lepszego wyglądu mojej strony. Gorąco polecam Lingua Project wszystkim, którzy potrzebują pomocy w tłumaczeniu tekstu, jak i jego redagowaniu. Dziękuję Lingua Project.

Grzegorz Kopeć, gymfactory.ie

Jestem bardzo wdzięczna Natalii, że pokazała mi jak to jest rozmawiać po angielsku bez stresu, z uśmiechem na ustach, rozmawiając o życiu, o śmiesznych a czasem smutnych sprawach, zapominałam że trwa lekcja 🙂 W końcu ktoś uświadomił mi, że nie warto bać się rozmawiać, nawet jeśli nie mówimy płynnie! Bardzo polecam lekcje z Natalią, bo to wspaniała osoba, która ma ogromną wiedzę i wielkie zaangażowanie. Kocha to co robi, co widać po tym jak uczy i jak stara się zarazić entuzjazmem do języka angielskiego! Dziękuję Ci bardzo za najlepsze lekcje!

Katarzyna Warecka

Bardzo sobie cenię współpracę z p. Natalią zarówno ze względu na Jej wysokie kompetencje, jak i wyjątkową dokładność i rzetelność. Pani Natalia to profesjonalna tłumaczka, godna polecenia. Z prawdziwą przyjemnością udzielam rekomendacji firmie Lingua Project i mam nadzieję na dalszą, owocną współpracę w przyszłości.

dr Karina Bień

Natalia nie jest zwykłym nauczycielem języka angielskiego. Swoją pracę wykonuje z pasją. Miałam już tylu nauczycieli, ale to Ona potrafi mnie zmobilizować. Na lekcje przychodzę z uśmiechem. Zniknęła bariera w mówieniu. Polecam Natalię wszystkim, którzy chcą poprawnie posługiwać się językiem angielskim.

Oliwia Lorencka

Dobra nauczycielka z angielskiego, umie wytłumaczyć, nauczyć. Profesjonalistka. Miła atmosfera na zajęciach. Szczerze polecam Panią Natalię.

Angelika Kac

Moja ocena kursu to bardzo duże sześć z plusem. Natalia jest bardzo dobrym i kontaktowym nauczycielem, a ponad to jej lekcje są prowadzone w sposób luźny i trochę zabawowy zupełnie inny niż ten z jakim miałam do czynienia w liceum. To w sumie dzięki tym zajęciom miałam możliwość napisania matury na bardzo wysokim poziomie o co bardzo się martwiłam patrząc na poziom nauki w mojej „renomowanej” szkole. Najlepszym przykładem na efektywność tych zajęć jest fakt, że na moim ustnym egzaminie maturalnym „zagadałam” egzaminatora, który powiedział: „Sorry your time is out” (ponieważ skończył mi się czas, a ja wciąż mówiłam i mówiłam… :))
Dziękuję za mój wynik (97% !)

Małgorzata Wójtowicz

Witam,
W dzisiejszych czasach porozumiewanie się w obcym języku jest na porządku dziennym, natomiast znalezienie dobrego lektora jest jednym z podstawowych problemów, z którym się borykamy… Nie dzisiaj… Rok temu zaczęłam naukę w szkole językowej LINGUA PROJECT, gdzie nauczycielem jest Natalia Gruca. Przychodząc na pierwszą lekcję mój poziom języka angielskiego nie był zbyt wygórowany, miałam problemy z porozumiewaniem się, złożeniem kompletnego zdania i przede wszystkim nieśmiałość w mówieniu… Po pierwszej godzinie zrozumiałam, że te problemy mogą szybko zniknąć. Natalia jest wspaniałym nauczycielem, na każdą lekcję była przygotowana, poza książką, która była w programie były dodatkowe materiały, dzięki którym moja nieśmiałość powoli zanikała.
Teoretycznie i praktycznie każda kolejna lekcja doprowadzała mój poziom na coraz wyższy, teraz wyjeżdżając za granicę mogę powiedzieć w 100%, że po pół roku, gdzie współpracowałam z Natalią mogę swobodnie posługiwać się językiem angielskim, więc jeżeli szukasz profesjonalizmu znajdziesz go tylko w LINGUA PROJECT! 🙂

Pozdrowienia, Aneta

Szczerze polecam Natalię Grucę. Tłumaczenie tekstu z medycyny weterynaryjnej zostało zaakceptowane bez poprawek językowych przez anglojęzyczne czasopismo naukowe. Praca została wykonana terminowo, a ze względu na moją prośbę w tempie ekspresowym. Poprzeczka dla innych tłumaczy została uniesiona wysoko.

Jacek Cymbryłowicz, lekarz weterynarii

Przygodę z językiem angielskim, a właściwie powrót po długoletniej przerwie do jego nauki, odkładałem przez dłuższy czas. Prowadząc biznes i będąc bardzo często w podróży, naprawdę ciężko jest dostosować kalendarz do regularnych spotkań. Rozwiązaniem tego problemu okazały się lekcje prowadzone za pomocą „Skajpa”. Nieważne gdzie jestem, jeżeli mam przy sobie notebooka i dostęp do internetu – możemy odbyć lekcję angielskiego. Wyjazdy służbowe przestały być już wymówką… 🙂 Niemniej ważna, jeżeli nie ważniejsza, była dla mnie oszczędność czasu. Dojazdy do Tarnowskich Gór zabierały całkiem sporo czasu. Dzięki połączeniom przez komunikator Skype czas na dojazd mogę przeznaczyć na załatwianie spraw firmowych lub powtórkę materiału przed lekcją.
O Natalii mogę wypowiadać się jedynie w superlatywach. I nie dlatego, że „tak trzeba w referencjach”, ale dlatego, że tak po prostu czuję. Zajęcia prowadzi bardzo profesjonalnie, świetnie wyłapuje moje słabe punkty i z chirurgiczną precyzją stara się je naprawić. Jeżeli słówko w języku angielskim ma kilka znaczeń, możesz mieć pewność, że na lekcjach z Natalią poznasz je wszystkie 🙂 Nie zawsze mam ochotę na zajęcia, czasami jestem myślami gdzieś daleko – ale z Natalią nie ma taryfy ulgowej, podczas zajęć wyciska ze mnie każdy procent skupienia i nie pozwala marnować czasu. Pracujemy razem już kilka miesięcy, jednak wiem, że to dopiero początek naszej przygody. 🙂
Serdecznie zachęcam wszystkich niezdecydowanych do postawienia pierwszego kroku i spróbowania zajęć z Natalią.

Krzysiek, omegasoft.pl

Natalia Gruca jest nauczycielem w pełni zaangażowanym w lekcje. Potrafi w prosty sposób przekazać wiedzę i zmotywować do nauki. Zajęcia z nią są prowadzone bardzo profesjonalnie. Przebiegają w miłej atmosferze. Dużym ich atutem jest indywidualne podejście do ucznia i dostosowanie się do jego celu, w moim przypadku jest to matura. Wiele słuchanek oraz „mówienia” sprawia, że angielski staje się o wiele prostszy.

Aneta Pijaj

Lingua Project przedstawia profesjonalne oraz sprecyzowane podejście do tematu nauki języka angielskiego. Zajęcia są dobre jakościowo i dopasowane do klienta. Usługa na najwyższym poziomie zawsze w terminie. Plusem jest dostarczanie wszystkich potrzebnych materiałów ze strony usługodawcy. Polecam osobom, dla których język angielski jest potrzebny w codziennej pracy i wymaga solidnej poprawy.

Mateusz

Natalia jest świetnym lektorem. Prowadzi zajęcia w ciekawy sposób, przeplatając medyczną tematykę zajęć z życiem codziennym. Potrafi zmobilizować do nauki, przekazać wiedzę w prosty i trafny sposób. Doskonale wyczuwa atmosferę i potrafi dostosować tempo oraz ilość przekazanego materiału do możliwości ucznia 😉

Kinga

Jako przedsiębiorca cenię sobie profesjonalizm i najwyższą jakość usług, dlatego też wybrałem zajęcia indywidualne z Natalią w Lingua Project. Język angielski jest dla mnie niezbędny do nawiązywania kontaktów biznesowych i prywatnych. Intensywny kurs spełnił moje oczekiwania i teraz bez przeszkód mogę posługiwać się językiem angielskim.

Paweł Górecki, Centrum Szkolenia Psów PERRA

Natalia Gruca należy do osób bardzo głęboko zaangażowanych w swoją pasję, jaką jest dla niej bycie tłumaczem i lektorem. Bardzo wysoki poziom wiedzy oraz zdobyte bogate doświadczenie pozwalają jej na stały rozwój i poszerzanie horyzontów, a co za tym idzie podejmowanie coraz to większych wyzwań zawodowych. Natalia jest osobą komunikatywną, co pozwala jej na stwarzanie bardzo dobrej atmosfery pracy i prowadzonych przez nią zajęć. Realizowanie z pełnym zaangażowaniem wyznaczonych zadań i celów stawia ją w bardzo korzystnym świetle na tle coraz to większej szarości. Każde zadanie, którego się podejmuje jest perfekcyjnie zaplanowane dzięki jej ogromnej wiedzy i wysokim kompetencjom. Każde spotkanie z nią to nie tylko jej efektywna praca, to również misja tworzenia nowej jakości zajęć. Nigdy się nie poddaje dążąc do wyznaczonego celu. Życzę Natalii, aby wytrwała w swoim nieustającym zaangażowaniu, a wszystkim zainteresowanym nauką bądź tłumaczeniami, aby mieli przyjemność współpracowania właśnie z tą osobą.

Alicja Gruca-Duda

Natalia jako lektor jest osobą rzetelną i bardzo zaangażowaną. Na każde zajęcia jest przygotowana, stara się przekazywać wiedzę na różne sposoby – urozmaica lekcje. Zasób wiedzy i przede wszystkim słownictwa angielskiego jest imponujący, mimo to Natalia cały czas pracuje nad tym, żeby było jeszcze lepiej. Ponadto jest osobą cierpliwą, elastyczną i zorientowaną na cel słuchacza – czy jest to zdanie egzaminu, matury czy jest to płynne mówienie czy coś jeszcze innego. Krótko mówiąc – profesjonalistka. Polecam 🙂

Renata Czogała

Zajęcia prowadzone przez Natalię pozwalają na rozwój w bardzo szybkim tempie – potrafi odpowiednio zmotywować, ale co najistotniejsze nakreślić drogę i sposób nauki dopasowany, wprost indywidualny, właśnie dla Ciebie – bo czym była by Twoja maksymalna motywacja bez odpowiedniego nakierowania? To tak jak ze statkiem, ten który nie wie, gdzie płynie, nigdzie nie dopłynie, bo każdy wiatr jest dla niego niepomyślny… To tak ze strony formalniej. Najważniejsze jest to, że atmosfera nauki i  zajęć z Natalią powoduje chęć ciągłego dokształcania się. Osobiście bardzo polecam, jeżeli chcesz się zacząć uczyć efektywnie i przyjemnie 🙂

Dawid Stręk

W czasach bylejakości szukałam profesjonalizmu. W czasach łatwego szablonu- indywidualizacji pracy. W czasach nieustannego poszerzania kompetencji kogoś, kto wymaga ode mnie, ale i od siebie. No i znalazłam Natalie Grucę.

Poleca doświadczony dydaktyk – Dominika Siwiec

„Confidence” – to tak krótko jeśli chodzi o najlepsze referencje dla Natalii. Na pewno zyskasz pewność siebie w mówieniu, masz pewność, że nie będziesz się nudził, masz pewność, że podejmie się z Tobą wykonania każdego zadania, projektu, masz pewność, że zdobędzie dla Ciebie najlepsze materiały i zrobi to profesjonalnie, z wielką pasją, masz pewność, że … i mógłbym tak jeszcze długo. A tak w ogóle to cieszę się, że w temacie nauki języka współpracuję właśnie z kimś takim, bo mam pewność!

Pozdrawiam Wojtek 🙂

Zajęcia prowadzone przez Natalię są wykraczającymi poza szablonowość lekcjami wymagającymi od każdego ucznia zaangażowania i kreatywności. Każde spotkanie jest połączone z różnymi dodatkowymi ćwiczeniami, pozwalające na poznanie różnych aspektów języka w różnych jego zastosowaniach. Natalia jest osobą, która z dużą pasją wyszukuje interesujące artykuły, materiały multimedialne, a także ciekawe i wymagające sporego wysiłku intelektualnego ćwiczenia. Tematyka zajęć jest tak różnorodna że nie można znudzić się nawet odrobinę. Jeśli chcesz szybko nauczyć się mówić, a jednocześnie chcesz dobrze bawić się to lekcje z Natalią pozwolą Ci na osiągnięcie tego celu.

Łukasz, programista

Very well, I am happy, Po 4,5 miesiąca mówię po angielsku. Może nie jeszcze swobodnie, ale w zakresie podręcznika doskonale. Zarówno metoda jak i podejście prowadzącego powodują, że postępy widać, a raczej słychać. 🙂 I w zasadzie, jakby bez większego, mojego wysiłku. Następuje to niejako automatycznie, mimowolnie. To powoduje też u mnie bardzo pozytywną motywację do dalszej nauki, co myślę jest też ważne.

Gabriel

Lingua Project to … profesjonalizm i fachowość. Zajęcia są prowadzone przez Natalię w sposób nieszablonowy i aktywny. Przyjazna atmosfera i indywidualny tok nauczania sprawiają, że są rzeczywiście atrakcyjne. Dzięki temu mogłem nie tylko przygotować się do ważnego egzaminu , ale miałem również możliwość kontaktu z językiem angielskim w naturalnej formie przy fachowym wsparciu. Zajęcia były dopasowane do moich potrzeb, tak pod kątem programu jak i czasu co w dzisiejszym „zabieganym” świecie stanowi bardzo ważny element. Natalia jest osobą rzetelną, zaangażowaną i profesjonalną w działaniu. Zasób posiadanej przez nią wiedzy i chęć dalszego rozwoju zawodowego sprawia, że nauka w Lingua Project stoi na bardzo wysokim poziomie. Chciałbym podziękować za wsparcie i motywowanie mnie do dalszej nauki.

Pozdrawiam, Paweł Wójtowicz

Natalia jest osobą niezwykle profesjonalną oraz otwartą na potrzeby klienta. Dba o to, aby nauka języka angielskiego była nie tylko efektywna, ale również przyjemna. Podczas zajęć jest serdeczna, uśmiechnięta oraz bardzo zaangażowana w przekazywani wiedzy. Chętnie dzieli się ciekawymi i inspirującymi materiałami związanymi również z indywidualnymi zainteresowaniami i pasjami słuchacza. To wszystko sprawia, że angielski staje się przyjazny, a nauka sprawia mnóstwo radości oraz zadowolenia z osiąganych efektów.

Sylwia Watoła

Zanim zacząłem uczęszczać na lekcje u Pani Natalii, posiadałem jak wiele osób uczących się języka angielskiego wiedzę teoretyczną (czasy, gramatyka, zasób słownictwa) oraz dość dobrze ugruntowaną umiejętność pisania, lecz i także ogromną blokadę językową. Moja korepetytorka zmieniła to już po 4 zajęciach, poniekąd zmuszając mnie do używania języka angielskiego zarówno w piśmie jak i w mowie. Już po paru intensywnych lekcjach godzinnego mówienia przełamałem całkowicie swoją blokadę językową. Zajęcia z Panią Natalią w porównaniu z lekcjami w szkołach językowych umożliwiają całkowite spersonalizowanie, pozwalając na produktywne rozwijanie się językowe. Pani Natalia jest bardzo sympatyczną osobą, która jest dobrze zorganizowana, co owocuje najwyższym stopniem przygotowania zajęć. Podsumowując, w mojej ocenie korepetycje w „Lingua Project” są programem nauki dostosowanym do wymagań osoby na każdym poziomie znajomości języka angielskiego, zapewniając przyjemny i spersonalizowany system nauki.

Rafał Wróblewski

Pisemne tłumaczenie naukowego artykułu medycznego przeprowadzone przez P. Natalię Grucę jest perfekcyjne (solidne, staranne, rzetelne, z dobrze oddaną specyfiką tematu) oraz wykonane zgodnie z założonym terminem. Polecam tę firmę Autorom poszukującym wysokiej jakości powierzonego zadania. Planuję dalsze korzystanie z jej usług.

Pracownicy I Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej, GCR REPTY

O Natalii można z całą pewnością powiedzieć tego, czego o większości nauczycieli, z którymi miałam „przyjemność” współpracować do tej pory, powiedzieć się nie da, czyli przede wszystkim to, że widać, iż nauka języka angielskiego jest dla Niej przyjemnością i pasją , a nie tylko sposobem zarabiania na życie. Zajęcia z Natalią są w pełni profesjonalne, a do tego przebiegają w miłej i przyjaznej atmosferze. Cena zajęć jest jak najbardziej adekwatna do ich jakości. Więc jeśli, chcesz uczyć się efektywnie języka angielskiego, zauważać szybkie efekty, a na dodatek czerpać z tego przyjemność i nie chcesz aby Twoje ciężko zarobione pieniądze zostały wydane na marne, to z całego serca polecam Natalię;)

Justyna, prawnik

Do Natalii trafiłam z polecenia. Dzisiaj, po paru miesiącach nauki mogę stwierdzić, że warto było podjąć próbę nauki języka angielskiego. 60 minut twarzą w twarz; praca mózgu na najwyższych obrotach Powtórka materiału, nauka nowych słówek, rozmowa o wszystkim i o niczym oczywiście po angielsku. A do tego materiały do słuchania i oglądania w domu.Różnorodność ćwiczeń, indywidualne podejście do ucznia, zaangażowanie i profesjonalizm – tak w skrócie można ocenić Natalię i sposób prowadzenia zajęć.Polecam!

Ewa

Sztuka tłumaczeń wymaga nie tylko formalnej znajomości języków obcych ale także sprawności w wyrażaniu przekładanej treści. Dotychczasowe moje doświadczenie wyniesione ze współpracy z Panią Natalią pozwala mi stwierdzić, że dzięki osobistemu zaangażowaniu i talentowi zrealizowane przez nią zlecenia cechują się wysokim kunsztem translatorskim.

dr Marcin Komańda

Od roku 2013 co tydzień spotykam się z Natalią online. Moim celem było i jest rozmawiać w języku angielskim, którego uczyłam się przez wiele lat (szkoła, studia, liczne kursy). Natalia jest zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć, przesyła ciekawe artykuły do czytania i słuchania, które wzbogacają dodatkowo moją wiedzę o świecie. Sposób prowadzenia lekcji wymusza na mnie maksymalne skupienie, posługiwanie się tylko językiem angielskim, wykorzystywanie nowo poznanego słownictwa i stałe poszerzanie go, oswajanie się z wymową języka. Kreatywność prowadzącej powoduje chęć kontynuacji nauki, a to przekłada się na rezultat w postaci umiejętności posługiwania się tym językiem.

Danuta Turkowska

Pani Natalia Gruca sporządziła dla mnie tłumaczenie tekstu prawnego. Translacja została wykonana bardzo profesjonalnie, szybko i terminowo. Pani Natalia wykazała się bardzo dobrą znajomością aspektów prawa handlowego. Pani Natalia prowadzi również dla pracowników Chemet SA zajęcia z j. angielskiego. Jest bardzo dobrym pedagogiem. Jest zawsze bardzo dobrze przygotowana do zajęć i jest bardzo wymagająca. Lekcje z Panią Natalią są bardzo ciekawe, a osoby uczestniczące w nich robią szybkie postępy. Unikalne metody nauczania stosowane przez Panią Natalię są wyjątkowe, a osoby uczestniczące w zajęciach są zawsze mocno zaangażowane i zmotywowane. Robią szybkie postępy i swobodnie komunikują się w j. angielskim. Pani Natalia jest przemiłą i bardzo sympatyczną osobą. Jest zawsze uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do świata i mogę z czystym sumieniem polecić jej usługi wszystkim, którzy w szybkim tempie chcą się bardzo dobrze nauczyć j. angielskiego.

Ireneusz Popiół
Prezes Zarządu CHEMET SA

Z Panią Natalią Grucą, którą mi polecono, współpracuję w zakresie specjalistycznych tłumaczeń pisemnych. Trafnie oddają one specyfikę tematu, wykonywane są one rzetelnie i szybko, nawet w przypadku bardzo krótkich terminów i w sytuacjach ”awaryjnych”. Komunikacja z Panią Natalią jest rzeczowa, a przy tym charakteryzuje ją wysoki poziom kultury.

dr Agnieszka Dziubińska

Ja, Martyna Kowalska uczestniczyłam w zajęciach indywidualnych przygotowujących mnie do egzaminu FCE od stycznia do czerwca 2014 roku w szkole językowej Lingua Project, które były prowadzone przez Natalię Grucę. Zajęcia w których uczestniczyłam były prowadzone rzetelnie, a przedstawiona tematyka w trakcie zajęć były wyczerpująca i satysfakcjonująca. Spotkania przebiegały systematycznie i w pełni odpowiadały moim potrzebom. Pani Natalia Gruca potrafi zainteresować uczniów nową i nietypową tematyką prowadzoną w języku angielskim, które kończyły się krótkim panelem dyskusyjnym w danej dziedzinie, co w pełni pozwoliło mi zastosować nowo nabytą wiedzę w zakresie słownictwa. Pani Natalia Gruca potrafi również zadbać o miłą i sympatyczną atmosferę oraz wykazać się ogromną cierpliwością w takcie prowadzonych zajęć.

Z poważaniem,

Martyna Kowalska

Od 2012 roku mam ogromną przyjemność korzystania z wiedzy i umiejętności Natalii Grucy. Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności poznania tak skutecznego lektora języka angielskiego, dlatego też nie wyobrażam sobie pracować z kimkolwiek innym. Natalię cechuje profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta. Zajęcia w szkole językowej LINGUA PROJECT są całkowicie dostosowane do moich potrzeb i pozwalają na doskonalenie już zdobytych umiejętności i dążenie do biegłości językowej.
Serdecznie wszystkim polecam szkołę LINGUA PROJECT.

Z poważaniem,

Żaneta Szymik

I work with Natalia for several months. She has a lot of experience and patience. Always solid, always interesting, always on time and comfortably. I highly recommend this teacher.

Justyna Mazurek, lekarz

Sposób prowadzenia zajęć bardzo mi odpowiadał. Od samego początku do końca zostały one precyzyjnie dopasowane do moich indywidualnych potrzeb. Prowadząca potrafiła stworzyć przyjazną i sprzyjającą nauce atmosferę przez co obaliła mit o tym, że matura jest czymś nie do przejścia. Dokonała tego na tyle skutecznie, iż na egzaminie zdobyłem trzycyfrowy wynik. Zajęcia bez zawahania mogę określić jako wielką rewolucję językową w moim życiu!

Adam Pijaj

ScanImage001

Wydawnictwo KA